Občinska priznanja

2019
Častni občan/ka Nežka Primc
Zlati grb Stanko in Stanka Novinc
Srebrni grb Silvestra Papež
Bronasti grb Anton Urbančič
Pisno priznanje Draženko Šolaja,  MePZ Dovr
Pisna zahvala Albin Ljubo Jarc
Zahvala župana Igor Grum, Matjaž Kužnik, Branko Zaman

 

2018
Častni občan/ka dekan Franc Vidmar
Zlati grb Slavko Mirtič
Srebrni grb PGD Šmihel
Bronasti grb Janez Papež, Slavko Struna
Pisno priznanje vaščani Gradenca, Milan Kocjančič, Zvonka Bradač, PGD Žužemberk, Jože Papež, Jože Gnidovec, Leopold Gantar, polkovnik Vasilije Marš, Franc Novak, Karolina Hostić, Božidar Miler, Larsen Cundrić, Angelca Bedene
Pisna zahvala Roman Setnikar, Edvard Kramar, OŠ Žužemberk, OGP Žužemberk, Livar d. d.
Zahvala župana Liljana Hrovat, Ksenia in Sergei Andreev

 

2017
Častni občan/ka Marija Kodre
Zlati grb Frančiška Ožbolt
Srebrni grb Ludvik Legan
Bronasti grb PGD Reber
Pisno priznanje Alojz Ljubič, mag. Bojan Suvorov, Liljana Herga, Miran Jenko, Domačija Krnc, Tadeja Lavrič, Dušan Mikec, Marjan Menger, MePz Žužemberk, Ivana Špiletič, Nejc Zupančič, Srednjelipovški oglarji, Špela Pust, Edward F. Logan
Pisna zahvala Uroš Švarc, Andrej Žerovc in Milena Podgoršek, Igor Tratnik, Andreja Može, Marija Breceljnik, Damjan Šetina
Zahvala župana /

 

2016
Častni občan/ka /
Zlati grb Franc Skube
Srebrni grb Magda Kastelic Hočevar
Bronasti grb Alojzija Rojc, Janez Bradač, Slavka Rojc
Pisno priznanje Nina Zajec, Miha Plot, Danijel Koncilja, Matej Kocjančič, CZ Žužemberk, Fire Combat Panter, Fire Combat Smrketi, PS Dvor, Mojca Oberstar
Pisna zahvala Silvo Koželj, dr. Božo Kocutar, Boža Kocutar
Zahvala župana Urška Ban, Aleksander Đukić, Metod Kranjc

 

2015
Častni občan/ka Leopold Sever
Zlati grb Jože Gliha
Srebrni grb Keko oprema d. o. o.
Bronasti grb Slavko Setničar
Pisno priznanje Mikhail Glagazin, Anton Konda, Jože Štupar, I-les iskra d. o. o., KUD Žužemberski rogisti, Milka Jernejčič,
Pisna zahvala Milan Leskovar, Tomaž Zajc, Mojca Peršina, Ljuba in Jože Šenica, Vida Šušteršič, Martin Grčar,
Zahvala župana dr. Boštjan Petelinc

 

2014
Častni občan/ka Anton Anderlič
Zlati grb Vlado Kostevc
Srebrni grb EASA
Bronasti grb mag. Jelka Mrvar, Slavko Mirtič
Pisno priznanje PGD Križi, DV Suha Krajina, Zavod Vesela Vas, KGN d. o. o., KGD Kranjški, KD Šmihel, Frančišek Longar, Hendrik Štupar, Branko Hren,
Pisna zahvala Franc Vidmar, Janez Zaletel, Ciril Murn, Darinka Nose,
Zahvala župana vsa gasilska društva, OZRK Novo mesto, Slovenska vojska, Policija, GG Novo mesto

 

2013
Častni občan/ka /
Zlati grb Župnija Žužemberk
Srebrni grb Franc Rojc
Bronasti grb PGD Ajdovec, Slavka Legan
Pisno priznanje Stane Osolnik, Janez Novak, Ansambel Diamanti
Pisna zahvala Zveza ZŠAM, Ivan Grill
Zahvala župana /

 

2012
Častni občan/ka Jože Rozman
Zlati grb Jože Škufca prof.
Srebrni grb PGD Hinje
Bronasti grb Jože Papež, družina Papež s Cviblja
Pisno priznanje Nika Papež, Mirko Pršina, Nina Zajec
Pisna zahvala Franc Vidmar, Branko Skube
Zahvala župana /

 

2011
Častni občan/ka Anton Anderlič
Zlati grb Bogdan Zupančič
Srebrni grb /
Bronasti grb Robert Boben
Pisno priznanje ŠD Krajina, Albin Mrvar, Luka Vidmar, mag. Staša Kostevc, Franci Grajš, ŠD Loka,
Pisna zahvala OGP Žužemberk
Zahvala župana /

 

2010
Častni občan/ka Ivanka Mestnik
Zlati grb Jože Kastelic
Srebrni grb Jožef Ban
Bronasti grb PGD Dvor
Pisno priznanje KD Kljuse, Silva Legan, Tončka Banko, Anton Škufca, Jože Tekavčič, Aleš Koncilja, SANTOSA d. o. o.
Pisna zahvala Fran Merkun, Dušan Ožbolt
Zahvala župana /

 

Častni občan/ka Zlati grb Srebrni grb Bronasti grb Pisno priznanje Pisna zahvala Zahvala župana
2009 Bojan Bulec Jože Hribar Janez Boben – OŠ Žužemberk

– Anton Jaklič

– Ljuba Šenica

– KD Suha Krajina

– Odbor za ustanovitev KD Šmihel

– Jožefa Pelc

– Veterina Novo mesto d. o. o.

– Slavko Mirtič

– Veronika Maver

– Branko Zaman

/
2008 Slavko Tekavčič PGD Žužemberk Jožica Grum – Francka Ožbolt

– Ansambel Kosobrini

– Janez Pavel Gliha

– PGD Šmihel

– Radio klub Žužemberk

– Družba SK d. o. o.

– Ivan Škrbe

Janez Boben /
2007 Anton Papež Franc Rojc – Jože  Konte

– Peter Lavrič

– Slavka Legan

– Marija Pavlič

– Andrej Banko

– Genovefa Miklič

– KD Suha Krajina

– KGN Novinc Jože s. p.

– Martin Blatnik

Jelka Koncjančič /
2006 Franc Povirk
2005 Slavko Gliha
2004 dr. Matija Žargi
2003 Vinko Globokar, prof.
2002
2001
2000
1999
1998